Kaip išlikti jauniems

XXI amžius mums meta daug iššūkių. Nuostabu būti sveikam, sėkmingai dirbti, turėti mylimą šeimą ir gerai besimokančius vaikus. Tačiau žmonės taip pat nori būti sportiški bei jaunatviški. Nors senėjimas neišvengiamas, išlieka pasirinkimas – pasiduoti senėjimo tėkmei ar rasti sau priimtinus išmintingus kelius, padedančius išlaikyti savitą grožį, fizinę sveikatą.

„Nei kosmetika, nei estetinė procedūra nebus efektyvi, netgi sportas ar pasirinktas mitybos būdas nebus palankus, jei tai darysite tik todėl, kad taip reikia. Pirmiausia turėtumėte tai daryti be prievartos, su džiaugsmu, – teigia Bendrosios ir estetinės dermatologijos klinikos „Clinic in“ gydytoja dermatologė doc. dr. Rūta Gancevičienė. – Kad išsaugotumėte savo patrauklumą, turite įvardyti, kas yra palanku būtent jūsų sveikatai ir savijautai.“

Netiesa, kad gražią odą lemia tik genai. Už odos sveikatą ir kokybę didžiąja dalimi atsakingi mes patys. Mityba, žalingi įpročiai, saulė, darbo aplinka, ligos, kasdienė odos priežiūra ir netgi požiūris į savo amžių ir senėjimą. Tie, kurie žino palankius sveikatai bei grožiui mokslo įrodytus faktus ir jų paiso, raukšlių veide nebijo. Beje, jeigu pavyktų išvengti bent saulės poveikio veido odai, pirmosios raukšlės dėl chronologinio senėjimo pasirodytų tik apie 60-uosius metus.

Stebuklų nebūna – kremas ar serumas gilios raukšlės tikrai neišlygins. „Stebuklus susikuriame mes patys, ir tikrai ne paslaptis, kad kartais reikia gydytojo, išmanančio estetinę mediciną, patarimo ir intervencijos“, – sako doc. R. Gancevičienė.

„Emocijos, veido mimika ilgainiui suformuoja tipiškas mimikos raukšles. Neretai sakoma, kad vyresniems žmonėms tokių raukšlių nebeišlyginsi, o jaunam dar per anksti su jomis kovoti. Tačiau net ir jauni žmonės jau turi susiformavusių ydingų judesių, pvz., „susikaupimo ar įtampos“, kai žiūri į telefono ar kompiuterio ekraną. Jie nejunta, kad nuolatos suraukta kakta palaipsniui formuoja vertikalias raukšles. Panaši situacija būna vasarą, kai prisimerkiama saulėje. Tokius judesius galima valdyti, o raukšlių atsiradimą atitolinti ar net jų išvengti – teigia gydytoja. – Tikrai neturėčiau priekaištų „šypsenos“ raukšlelėms prie akių kampučių, jos visada gražios!“

Tam tikrų mimikos judesių pasekmės – ne vien raukšlės, kartais juntami net įtampos skausmai tarpuakyje ar galvos skausmai. Kontroliuoti save, stengtis išvengti tokių judesių žinoma patartina, tačiau tai gana sunku. Tokiais atvejais ir prireikia atpalaiduoti įtemptą ar ydingai susitraukinėjantį raumenį. Aišku, kad procedūra efektyvesnė ir rezultatas daug akivaizdesnis tuomet, kai raukšlė tik pradeda formuotis, – taip galime išvengti gilios vagos, kuriai koreguoti prireikia daugiau pastangų. Jau trisdešimt metų mimikos raukšlės veide koreguojamos botulino toksino injekcijomis. Per šį laiką kartu su specialistų patirtimi pasikeitė ir požiūris į medikamento vartojimą. Atsisakoma didelių „standartinių“, visiems vienodų botulino toksino dozių. Gydytojai, dirbantys estetinės medicinos srityje, atsižvelgdami į kiekvieno paciento asmeninius poreikius, įvertinę jo savitumą, amžių, profesiją, raumenų padėtį, stiprumą, veiklą ir efekto galimybes, gali pritaikyti individualias botulino toksino dozes.

„Kiekvienas žmogus yra ypatingas. Norisi išsaugoti esantį grožį, eleganciją, dėlto pritaikome optimalią reikalingą ir leistiną dozę, kuri leidžia atrodyti natūraliai.“, – teigia dr. R. Gancevičienė.

Botulino toksinas mažina mimikos raukšlės atsiradimo priežastį – atpalaiduoja raumenį, blokuodamas nervinio impulso patekimą iš nervinės galūnėlės į raumenį. Tai anaiptol ne odos raukšlių užpildas, kaip pavyzdžiui, hialurono rūgštis, todėl, jei raukšlė itin gili, negalime norėti, kad išnyktų jau po pirmos injekcijos.

Gydytoja pabrėžia, jog labai svarbu preparatą suleisti tiksliai ten, kur reikia, todėl suleisti botulino toksino turėtų gydytojai specialistai, praėję specialius mokymus ir dirbantys licencijuotose medicinos įstaigose. Kartais botulino toksino apskritai leisti negalima dėl tam tikrų ligų ar vartojamų vaistų. Be to, šis preparatas turi labai griežtus saugojimo bei tiekimo reikalavimus. Botulino toksinas įsigyjamas tik iš aprobuotų didmeninių institucijų ir tiekiamas tik licencijuotoms gydymo įstaigoms arba vaistinėms.

Autorė Aušrinė Šėmienė

Dalintis straipsniu