Grožio specialistai pataria: mūsų grožis trapus, reikia atsakingai su juo elgtis

Filosofai teigia, kad žmogus senti pradeda vos gimęs, medikai – kad sulaukęs dvidešimties. Kad ir kaip būtų, ateina diena, kai veide pamatome pirmuosius senėjimo pranašus – raukšles.

Apie raukšlių mažinimą pasakoja klinikos „Era Esthetic“ gydytoja dermatovenerologė Toma Dimšienė.

– Raukšlių turi kai kurie dvidešimtmečiai, ir kartais tenka sutikti garbaus amžiaus moterų, kurių veidas lygus lyg mergaičių. Kodėl susidaro raukšlės?

– Odos senėjimas yra natūralus procesas. Raukšlės susidaro dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, dėl kolageno ir elastinių skaidulų mažėjimo, dehidratacijos, odos stangrumo sumažėjimo, audinių atrofijos, saulės poveikio. Tai priklauso nuo amžiaus, genų, aplinkos, gyvenimo būdo. Tačiau yra raukšlių, kurios susidaro dėl mimikos raumenų aktyvumo. Jos vadinamos mimikos raukšlėmis. Ar jos atsiras, labiau priklauso nuo raumenų aktyvumo nei nuo amžiaus, todėl ekspresyviems žmonėms, kurie, net nejausdami, nuolat kilnoja antakius, raukosi, šypsosi, stipriai raukdami akis, raukšlių tam tikrose veido vietose, pavyzdžiui, aplink akis, kaktoje, gali atsirasti gana anksti. Tiems, kurių veido raumenys nėra labai aktyvūs, judesiai nedažni, raukšlės nesusidaro net vyresniame amžiuje.

– Gražintis galima įvairiais būdais – yra įvairių kremų, serumų, masažų. Kokių dar priemonių gali rinktis žmonės?

– Kadangi oda – didžiausias mūsų organas ir visas organizmas sensta dėl daugybės priežasčių, vieno būdo šiems procesams pristabdyti nėra. Kuo daugiau priemonių taikome, tuo geresnio rezultato galime tikėtis.

Visų pirma, žinoma, svarbu aktyviai gyventi, sveikai maitintis, nerūkyti. Norėdami sumažinti raukšles, pavyzdžiui, susidariusias dėl sumažėjusio odos stangrumo ar dėl to, kad sumažėjo audinių tūris, turėtume atlikti specialias procedūras, kurios padeda stangrinti raumenis ar didinti audinių tūrį, drėkinti odą.

Jei raukšlių atsirado dėl aktyvios mimikos, jas galima mažinti botulino toksino injekcijomis, mat, jų suleidus į tam tikrą raumenį, dėl kurio judesio susidaro raukšlės, jis „atsipalaiduoja“. Tokių raukšlių kremais nesumažinsi, nes iki raumens jie neprasiskverbia ir jo veiklai įtakos nepadaro.

Vis dėlto kremus, serumus, masažus ir kitas priemones taip pat rekomenduoju savo pacientams, nes jos padeda gerinti odos būklę ir išsaugoti grožį.

– Prieš kelis dešimtmečius pirmą kartą gydytojai neurologai distonijai – nevalingiems raumenų susitraukimams – gydyti panaudojo botulino toksiną. Nuo to laiko buvo patvirtintas jo efektyvumas kitoms indikacijoms, dabar jis naudojamas ir gydymo tikslais, ir estetinėms reikmėms. Kokią patirtį per šį laiką sukaupė gydytojai dermatologai?

– Botulino toksino injekcijomis dermatologai siekia sumažinti susidariusias mimikos raukšles ir atpratinti žmogų daryti tam tikrus veido judesius, dėl kurių susidaro šios raukšlės. Jo suleidžiama į tam tikrus raumenis. Injekcijos nėra skausmingos, atliekamos greitai.

Svarbu, kad procedūrą atliktų gydytojas, gerai išmanantis veido anatomiją ir preparato dozavimą. Iš neišmanančiojo galima nesulaukti trokštamo rezultato. Bet visų pirma būtina konsultacija – apžiūrėjęs pacientą ir išklausęs jo lūkesčius, gydytojas patars, kaip geriausia pasiekti norimą rezultatą. Gal šiam žmogui nė nereikia injekcijų, jo problemą išspręs kitokios procedūros.

– Botulino toksino poveikis nėra amžinas, kas kiek laiko galima atlikti procedūras? Kartais žmonės baiminasi, kad prie jų pripras.

– Botulino toksino injekcijas rekomenduojama atlikti ne dažniau kaip kas 3 mėnesius. Žmonės įpranta matyti save gražesnius, jaunatviškesnius, todėl procedūras atlieka reguliariai, tačiau ne dažniau nei rekomenduojama.

Geriausia kreiptis į specialistus, kol dar nėra susidariusios gilios raukšlės, nes jas mažinti gali būti sunku ir dažnai prireikia ne vienos priemonės ar procedūros.

– Tenka matyti, kad botulino toksino injekcijas siūloma atlikti grožio salonuose. Ar jas tikrai gali atlikti bet kuris grožio specialistas?

– Botulino toksino injekcijas estetiniais tikslais gali atlikti tik gydytojai dermatologai ir plastikos chirurgai, nes jie geriausiai išmano, kaip spręsti estetines veido problemas. Jie, paisydami tam tikrų taisyklių, tinkamoje vietoje suleidę botulino toksino, gali pasiekti norimą rezultatą ir nepakenkti pacientui – jo veidas neatrodys „vaškinis“, išliks mimika, pacientas atrodys natūraliai.

Mūsų grožis trapus, reikia atsakingai su juo elgtis.

Dalintis straipsniu