Renginys: „Nesėdėk, pajudėk“ – tolyn nuo inkstų vėžio

Lietuva Nr.1 pasaulyje pagal mirtingumą nuo inkstų vėžio! Ja kasmet suserga 700 žmonių. Dar visai neseniai inkstų vėžiu sirgdavo vyresnio amžiaus žmonės, tačiau dabar šia sunkia liga suserga vis daugiau jaunesnių žmonių. Lietuvoje yra fiksuota atvejų, kad inkstų vėžiu susirgo netgi paaugliai.

Amerikos Nacionalinis vėžio institutas skelbia, kad fizinis aktyvumas apie 20 proc. sumažina krūties, endometriumo, žarnyno, skrandžio vėžio riziką, o inkstų vėžio – net 23 proc. Dar daugiau net jei neišvengėte ligos, saikingas fizinis aktyvumas gali ne tik sumažinti dėl vėžio patiriamą nuovargį, nerimą, depresiją, bet ir pagerinti gydymo rezultatus. Deja, pusė Lietuvos gyventojų yra nejudrūs ir per mažai juda net trys iš keturių inkstų vėžiu sergančių žmonių. 

Pasaulinės sergančiųjų inkstų vėžiu dienos, kuri kasmet minima birželio 18-ąją, žmonėms buvo skleidžiama žinia apie fizinio aktyvumo svarbą. Vilniuje Bernardinų sode vyko spaudos konferencija po žydru dangumi.  O po jos mankštą vedė sertifikuotas INSANITY instruktorius Ignas Bakėjus.

Renginyje dalyvavo:

Dr. Birutė Brasiūnienė, Nacionalinio vėžio instituto Chemotepaijos skyriaus vedėja.

Doc. Edita Gavelienė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytoja

Dr. Albertas Čekauskas, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Urologijos centro Urologijos skyriaus vedėjas

Algirdas Papickas, kineziterapeutas, remdamasis Pilates metodologija veda kūno formavimo pamokas M.K.Čiurlionio menų mokykloje jauniesiams  baleto artistams, dirba individualiai.

Ignas Bakėjus, treneris, Facebook‘e puslapyje turintis 10 tūkst. sekėjų

Dalintis renginiu