Renginys: „Nerk į žydrą 2019“

Prostatos vėžiu sergančių vyrų atstovai tvirtina, kad inovatyvūs vaistai ligonius pasiekia per vėlai, o sergantys širdies ligomis, diabetu, daugeliu kitų ligų modernius vaistus gauna daug anksčiau nei kovojantieji su vėžiu. Apie tai kalbėta minint Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną socialinės akcijos „Nerk į žydrą“ metu.

„Vyrai neprašo moterų, kad juos palydėtų iki alaus baro, patys nueina, tačiau kažkodėl, kai reikia pasirūpinti savo sveikata, moterys tarsi tampa už tai atsakingos. Tyrimas kainuoja tiek, kiek vieneri pietūs. Nelaukite penkiasdešimties, nelaukite keturiasdešimt penkerių, kai valstybė jums kompensuos tyrimo kainą, – pasitikrinkite anksčiau. Man ligą nustatė keturiasdešimt ketverių“, – pataria devynerius metus su liga kovojantis verslininkas Raimondas Bučys ir priduria: „ Pasitikrinę nepralošite – jei ligos neras, džiaugsitės, kad esate sveiki, jei ras – bus pats laikas pradėti gydytis.“

Tradicinės, jau ketvirtosios rudens socialinės akcijos „Nerk į žydrą 2019“ metu prie Nacionalinio vėžio instituto esančiame Amžinai žydinčiame sode pasodinta obelaičių, onkourologų alėjoje pastatyti pirmieji suoliukai iškiliausiems vyresnės kartos gydytojams – prof. Tadui Petraičiui, dr. Vytautui Antanui Kleizai bei dr. Vladui Lazutkai – pagerbti.

Tėvo dienos proga Nacionalinis vėžio institutas, norėdamas sveikus vyrus paskatinti rūpintis sveikata ir palaikyti sergančius, inicijavo parodą „Mano tėtis stiprus“ – fotomenininkės Monikos Požerskytės modeliais tapo baikeriai su savo vaikais ar tėvais.

Paroda eksponuojama įstaigose, kur gydomi prostatos vėžiu sergantys vyrai, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Palydėdami parodą į kelionę, baikeriai motociklais apvažiavo garbės ratą.

Akcijos metu sutiktas ir 2020 metų M. Požerskytės sukurtomis nuotraukomis iliustruotas Vilties kalendorius. Visos jį pardavus sukauptos lėšos skirtos paremti sergantiesiems prostatos vėžiu.

Dalintis renginiu