Renginys: „Nerk į žydrą 2020“

          Rugsėjis yra Prostatos vėžio žinomumo mėnuo, o Europos urologų asociacija rugsėjo 15 dieną yra paskelbusi Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Šiemet pacientai, gydytojai bei žiniasklaida jau penktą kartą susitiko tradicine tapusioje akcijoje „Nerk į žydrą 2020“.

2020 m. rugsėjo 15 d. kaip ir kasmet, Nacionalinio vėžio instituto Amžinai žydinčiame sode buvo sodinamos obelaitės bei apžvelgiami pasiekimai kovojant su prostatos vėžiu sudėtingu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Sode pastatyti du memorialiniai suoliukai iškiliems mokslininkams onkologams, profesoriams, buvusiems Instituto vadovams – prof. Liudvikai Laimai  Griciūtei (1926–2018) ir prof. Albertui Telyčėnui (1928–1990). 

Po iškilmingos dalies „Kulinarijos studijos“ šefas Gian Luca Demarco surengė kulinarinį šou.

DALYVAVO

Prof. Sonata Jarmalaitė, laikinai einanti Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pareigas: onkologiniai ligoniai ir onkologai akistatoje su Covid-19 pandemija;

Dr. Albertas Ulys NVI Onkourologijos skyriaus vedėjas: daugėja ligonių su užleistu vėžiu;

Doc. Arūnas Želvys, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Urologijos centro vadovas: šiuolaikinis gydymas ir inovacijos – ilgesnio gyvenimo garantas; 

Paulius Rakštys, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas: prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa turi būti suaktyvinta.

Gian Luca Demarco, „Kulinarijos studijos“ šefas.

Dalintis renginiu